Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

W ramach swojej codziennej praktyki zawodowej pośrednik w obrocie nieruchomościami podejmuje szereg czynności o bardzo zróżnicowanym charakterze. I właśnie z uwagi na to, że jest to praca obejmująca tak szeroki zakres, różnorakich obowiązków pośrednik zobligowany jest do ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie OC pośrednika w obrocie nieruchomościami stanowi zabezpieczenie interesów zarówno samego ubezpieczonego, jak i jego klientów (o czym więcej tutaj: https://posrednik-nieruchomosci.iexpert.pl/oc-obowiazkowe-posrednika-nieruchomosci/).

Pośrednik ma do wyboru wkupienia jedynie polisę ubezpieczenia podstawowego, może jednak wykupić również polisę ubezpieczenia dodatkowego, zyskując tym samym szerszy zakres ochrony oraz wyższe sumy gwarancyjne.

Praktyka zawodowa pośrednika

W ramach swojej codziennej praktyki zawodowej pośrednik w obrocie nieruchomościami podejmuje szereg czynności o bardzo zróżnicowanym charakterze

Autor zdjęcia: Daniel Kulinski

Pośrednik w obrocie nieruchomościami zajmuje się przede wszystkim:

  • przyjmowaniem nieruchomości,
  • oferowaniem nieruchomości,
  • zbywaniem nieruchomości.

Przyjęcie nieruchomości związane jest natomiast z koniecznością podjęcia trzech konkretnych kroków, pod postacią:

Oferowanie nieruchomości z kolei wymaga od pośrednika powzięcia czynności związanych ze skonstruowaniem odpowiedniej strategii promocji nieruchomości, opracowaniem oferty sprzedaży oraz obsługą klientów zainteresowanych daną nieruchomością.

Zbywanie nieruchomości natomiast wymaga od pośrednika w obrocie nieruchomościami działań z zakresu obsługi umów oraz przekazania nieruchomości.

Oczywiście będąc właścicielem nieruchomości przeznaczonej na sprzedaż, bądź też będąc zainteresowanym kupnem nieruchomości lub jej wynajmem, możemy podejmować wszelkie konieczne do podjęcia działania samodzielnie. Jednak samodzielne zbywanie, nabywanie czy wynajmowanie nieruchomości związane jest z koniecznością poniesienia dość sporych nakładów czasu, a jak doskonale wiem czas ma swoja całkiem wymierna wartość. Dlatego tez rekomendowane jest cedowanie spraw związanych z szeroko pojętym procesem obsługi nieruchomości właśnie na pośredników w obrocie nieruchomościami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *